Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

HPV 16 ve anal kanser ilişkisi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: HPV 16 ve anal kanser ilişkisi
HPV 16 ve anal kanser ilişkisi 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Merhaba
40 yaşında bayanım.Jinekolojik smear testimin şüpheli gelmesi üzerine hpv tipleme testi yapıldı ve hpv 16 ve ağır displazi tespit edildi.Geerekli jinekolojik tedavimi oldum ve düzenli kontrollerimi yaptırıyorum.
HPV 16 nın jinekolojik kanserlerin yanı sıra anal kanal kanserlerine de sebep olduğunu okuyorum. Bu durum beni çok endişelendiriyor. Riski yok etmek için ne tür kontrolleri, ne aralıkta yaptırmalıyım?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler
sevinc12 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 08/10/2015 18:16 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:HPV 16 ve anal kanser ilişkisi 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. Mesajınızda, yapılan smear testinde rahim ağzında (serviks bölgesi) HPV-16 belirlendiğini ve ardından tedavi edildiğini yazmışsınız. HPV-16’nın da riskli veya onkojen virüsler arasında anılması nedeni ile makat kanseri veya anal kanser (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html) olmaktan endişe ettiğinizi yazmışsınız. Öncelikle, bilemniz gereken gerçek her riskli gruptan HPV belirlenen hastanın kanser olmayacağıdır. Sadece bu gruptaki virüsler tekrarlama (nüks) olasılığı taşıdıklarından düzenli olarak takip edilmelidir. Zaten ilgili Kadın Hastalıkları Uzmanı’nin sizi düzenli olarak takip ettiğini yazmışsınız. Makat bölgesinde tedavi edilmeyen siğil (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html) sorununuz olmadıkça makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html) riski taşımanız beklenmez. Bu nedenle, kendinizi bu tür kaygılardan uzak tutun ve doktorunuzun takibi ile yola devam edin. Makat bölgesi ile ilgili bir sorun yaşarsanız zaten doktorunuz sizi bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (www.taviloglu.com/genel-cerrahi/genel-ce...ilecek-noktalar.html) yönlendirecektir. İkinci görüş amacı ile, İstanbul’da kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren Taviloğlu Proktoloji Merkezi’nden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1