Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Levator Ani Kası
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Levator Ani Kası
Levator Ani Kası 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
Hocam slm, 42 yaşında Ankara da yaşayan erkeğim. 8yıl içinde Lis, band ligasyon ve botoks opr. Oldum. 6 aydır crohn tedavisi görüyorum. Bende crohn apandist bölgesi ağrısı ve sanırım makat ağrısı şeklinde olmakta. Geçirilen operasyonlara rağmen son bir yıldır oluşan makat sol tarafımda içeri doğru özellikle tuvalet sonrası kasılma ve tam boşaltamama hissi gün boyu devam etmekte sıcak su ve türlü kremler fayda vermemekte , son muayene olduğum genel cerrah , anal ultrasonda ilk operasyondan kalma küçük bir kabarcık ve erken yara kapanması sebebiyle bu hassasiyetin oluştuğunu anestezi altında muayene ve gerekirse kimyevi lokal madde enjeksiyonundan bahsetti ama içeriği ve başarısı hakkında bilgi vermedi. İnternet araştırmalarımda durumumun levator ani sendromu ile benzerlik gösterdiğini düşünüyorum. 2 haftadır kegel egz. Başladım ama fayda görmedim , daha uzun bir süre ve başka tedavilerle de desteklenmeli sanırım. Kimyasal enjeksiyon maddesi hakkında botoks? , steroid ? ve kalıcılığı ve yineleme süreleri hakkında fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Ayrıca başarısı ne ölçüdedir? Zaman zaman mesane ağrısı ve işeme zorluğu yaşamamda levator ani kası sorununu destekler nitelikte sanırım, bu kas ve işlevleri hakkında biraz daha aydınlatıcı bilgi verirmisiniz? Teşekkürler, kolay gelsin.
Berk06 (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Levator Ani Kası 8 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Öncelikle, size geçmiş olsun. Son 8 yıl içinde LİS girişimi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), hemoroid için bant ligasyon (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...davi-yontemleri.html) ve Botoks tedavisi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...liyatsiz-tedavi.html) geçirmişsiniz ve 6 aydan beri de Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html) nedeni ile tedavi gördüğünüzü belirtmişsiniz. İnternetten yaptığınız araştırmalar sonucunda kendinizde ‘’levator ani sendromu’’ (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) olmasından şüphelendiğinizi yazmışsınız. Bence sizi tedavi etmekte olan Gastroenteroloji Uzmanı’na sorunun Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/inflamatuar-bagirsak-hastaligi-crohn-ulseratif-kolit-vb.html) ile ilgili olup olmadığını sormanızda yarar var. Şayet ilgili meslektaşımız sorunun Crohn hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html) ile ilgili olmadığını ifade ederse, o zaman makat ağrınızın (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) nedenini araştırmak gerekir. Daha sorunun ne olduğunu bilmeden, sadece şüphe üzerinden hareket ile, tedavi sonuçları hakkında yorum yapılaması doğru olmaz. Ankara’da bu konu için başvurabileceğiniz çeşitli Tıp Fakülteleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ve özel sektörde görev yapan çok sayıda meslektaşım bulunmakta. İstanbul’da kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren Taviloğlu Proktoloji Merkezi’nden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılar,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
plus.google.com/101286043113581809324
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 14/03/2016 21:41 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1